وایسلر

ساختار مغز مشتری

در دو دهه ی اخیر دانشمندان به اکتشافات جدیدی در مورد مغز انسان دست یافته اند. برخی از این یافته ها به ما در آگاهی از نحوه ی تصمیم گیری مشتریان، كه بصورت مكانيزمي در ضمیر ناخوداگاه آنها انجام مي‌پذيرد، کمک می کنند که اين امکان شناخت، با روش های تحقیقاتی تبلیغات سنتی ممکن نیست. لذا در صورت درك صحيح اين مكانيزم و بهره گيري از نورومارکتینگ می توانید فروش و نتایج تبلیغات خود را تا حد زيادي بهبهود بخشيد. 

اینکه مشتری هنگام خرید با چه مکانیزمی تصمیم به خرید یا عدم خرید می گیرد؟ چرا در انتهای مکالمه می گوید باید بیشتر فکر کنم یا مثلا باید با همسرم یا مدیرم هم مشورت کنم؟ دلیل این است که هنوز به اندازه کافی هیجان زده نشده است؛ حال اینکه چگونه مشتری را هیجان زده کنیم بر‌میگردد به شناخت دقیق ساختار مغز وی.

مغز انسان بعنوان تکامل یافته ترین موجود زنده در آفرینش، از سه قسمت تشکیل شده است. بررسی های انجام شده در علم نورو (عصب شناسي) نشان می دهد هرچند بخش های مختلف مغز با یکدیگر در ارتباط اند اما عملکرد مخصوصی دارند:

 

مغز قدیم

این مغز وظیفه ی تفکر را برعهده دارد. اطلاعات منطقی را تحلیل کرده ونتیجه را به دو مغز دیگر منتقل می کند. درواقع وظیفه حفظ بقا را بر عهده دارد؛ هر فرمانی مرتبط با گرسنگی، امنیت، تولید مثل و خفظ وضعیت موجود از این قسمت صادر می‌شود. 

مغز میانی

این مغز مرکز احساسات می باشد. احساسات را تحلیل کرده و یافته های خود را با دو مغز دیگر درمیان می گذارد؛ ترشح هورمون های احساسی-عاطفی، آدرنالین، اکسیتوسین و همه هیجانات و خاطرات خوب و بد  وظیفه این قسمت است.

مغز جدید

لایه سوم از دو نیمکره چپ و راست تشکیل شده است. و فقط مختص انسان است. فرآیند تصمیم گیری در این مغز اتفاق می افتد. این بخش اطلاعات ورودی از دو مغز دیگر را دریافت کرده و فرآیند تصمیم گیری نهایی را کنترل می کند

 

نکته اینجاست که تصمیم به خرید با مغز میانی گرفته می‌شود. لذا تا زمانی که نتوانسته اید مشتری را هیجان زده کنید، عدم موفقیت در فروش را در خودتان جستجو کنید و روی پرزنت‌تان بیشتر تمرکز کنید. نکته جالب‌تر اینکه شما میتوانید از طریق مغز جدید مشتری هایتان را هیجان زده کنید؛ اینگونه که با در اختیار قراردادن اطلاعات ریز محصول به مشتری، پس از تجزیه و تحلیل اولیه و به قول معروف دودوتا چهارتا کردن توسط مشتری، نسبت به کارکردهای محصول هیجان زده شده و تصمیم به خرید را اتخاذ می‌کند.

شما میتوانید وایسلر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .

ارتباط با ما

نشانی : قم، هفت تیر، بین کوچه 6 و 8، پلاک 136، طبقه دوم، واحد 4
شماره تماس : 02536633517
پست الکترونیک : info@wiseller.ir

وایسلر چیست؟

"وایسلر" یک نرم افزار آنلاین مدیریت فروش است که ابزاری را در اختیارتان قرار می‌دهد که ضمن بالا بردن دانش فروش شما، بهره‌وری تیم فروش‌تان هم افزایش پیدا می‌کند؛ در نتیجه فروش‌تان افزایش پیدا خواهد کرد.